Плавкий елемент

Срібло вважається самим відповідним матеріалом для плавкого елементу, тому що воно має досить стабільну та високу електропроводімость. Плавкі елементи, виготовлені з срібла, відмінно працюють в безперервному режимі, при циклічних навантаженнях і перевантаженнях.

Срібло володіє прекрасними як технологічними, так і фізичними властивостями, тому його частіше за все використовують для виготовлення плавких елементів.

Анітрохи не поступається по фізичних властивостях сріблу мідь, але вона інтенсивно окислюється, а окисел міді, як відомо, стабільний аж до температури її плавлення.

Інші елементи, такі як цинк або алюміній, для виготовлення плавких елементів у високовольтних запобіжниках не знайшли широкого вживання, оскільки не відповідають ряду загальноприйнятих параметрів.

Існує дві групи різновидів плавких елементів: з постійним по довжині плавкого елементу поперечним перетином та із змінним перетином.

Плавкі елементи постійного перетину виготовляють з дроту, а змінного – з тонкої металевої плівки або металевої фольги.

У різних режимах роботи запобіжника температура плавких елементів в значних межах змінюється. Це веде до подовження плавкого елементу.

В основному якість запобіжників залежить від значень перехідного електричного опору. При поганому контакті з'єднання плавкого елементу з контактами плавкої вставки перехідний опір може доходити до 50% електричного опору плавкого елементу. Це може привести до перегріву запобіжника в номінальному режимі роботи, а відповідно і скороченню терміну його служби.